Kwiecień 24 2024 09:42:22
Podsumowanie weekendu
To był udany weekend dla naszych zespołów. Juniorzy wygrali w sobotę wysoko 9-2 z LKS Kraśnik Dolny. Zabójcza okazała się końcówka meczu, w której gospodarze zdołali odskoczyć ze stanu 3-2 na 9-2. Wcześniej nie zapowiadało się na tak okazały wynik.

Seniorzy wygrali z GKS Iwiny 2-3. Nie było łatwo i dwukrotnie musieliśmy gonić wynik jednak ostatecznie 3 punkty powędrowały do Tomaszowa. Bramki dla Tomaszowa Bartosz Turecki (pierwsze trafienie w seniorach), Krzysztof Kurlej i Jakub Osip. Brawo za grę do końca.

Również dzisiaj rozegrany został turniej orlików, który zorganizowaliśmy na własnym obiekcie. Turniej został dofinansowany przez Fundację KGHM Polska Miedź. Dziękujemy wszystkim drużynom i zawodnikom za udział i sportową rywalizację. Więcej o turnieju w osobnym newsie.
Przegrana z Leśnikiem
Seniorzy przegrali we wczorajszym meczu z Leśnikiem Osiecznica 0-2. Mimo sporych braków kadrowych długo stawialiśmy opór, skrupulatnie realizując założenia taktyczne. Goście dzięki wygranej zapewnili sobie awans do klasy okręgowej. Gratulujemy.

Trening w poniedziałek o 18:30
Za tydzień mecz seniorów w niedzielę o 12:00 w Łaziskach
Seniorzy z punktami
Seniorzy wygrali na własnym boisku z Górnikiem Węgliniec 3-2. Bramki dla Tomaszowa: Krystian Sudół, Daniel Mandżak i Krzysztof Kurlej. Brawo drużyna!
Juniorzy za to przegrali wysoko w Gromadce 6-1.

Trening środa 18:00
Trening juniorzy czwartek 18:00
Seniorzy na remis, juniorzy do przodu
Seniorzy wrócili z Zebrzydowej ze skromnym remisem 3-3. Prowadziliśmy po strzale K. Sudóła. Gospodarze szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami i w ciągu 3 minut zrobiło się 2-1 dla Sparty. Na 2-2 wyprowadził nas strzałem głową Daniel Mandżak a kolejne trafienie dołożył Krystian. Niestety gospodarze tuż przed końcem zdołali wyrównać.

Juniorzy wygrali po ciekawym meczu na własnym boisku z LKS Nowa 3-2. Dwukrotnie odrabiali straty. Najpierw na 1-1 wyrównał Kacper Tur, potem na 2-2 z rzutu wolnego Jakub Osip. Wynik ustalił w końcówce spotkania Kacper Tur.

Trening w poniedziałek o 18:30
Zbiórka na mecz w środę o 13:00. Gramy u siebie z Twardym Świętoszów o 14:00
Sobota 13stego kwietnia
Juniorzy stawili się na mecz zaledwie w 10ciu. Jednak po bardzo dobrym meczu wygrali z liderem klasy terenowej Czarnymi Lwówek Śląski 0-1. Do przerwy gra była wyrównana. Tomaszów stwarzał jednak bardziej klarowne sytuacje. Tuż przed przerwą dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Kacper Tur. Po zmianie stron gospodarze uzyskali przewagę w grze. GKS nieco zepchnięty do obrony bardzo dobrze spisywał się w defensywie i zakończył mecz bez straty bramki.
13sty kwietnia nie był za to szczęśliwy dla seniorów. Po przeciętnym meczu zremisowali z bezbramkowo z GKS Gromadka. Na dodatek nie wykorzystaliśmy karnego w 92 minucie meczu. Cóż goście wcześniej mieli słupek i też mogą czuć niedosyt.
Aktualizacja: Jak się okazało OZPN Jelenia Góra zweryfikował wynik meczu na 3-0 dla GKS Tomaszów w związku z niewpisaniem przez drużynę gości jednego z zawodników do składu meczowego.
Udana niedziela naszych drużyn
To był udany dzień dla naszych zespołów. Rano juniorzy wygrali u siebie z GKS Warta Bolesławiecka 4-2, umacniając się na drugiej pozycji w tabeli. Seniorzy wzięli przykład z młodszych kolegów i po solidnym meczu pokonali na wyjeździe Rybaka Parowa 1-2.

najbliższe spotkania:
juniorzy wyjazd do Lwówka Sląskiego - sobota zbiórka o 12:00, mecz o 13:30
seniorzy mecz u siebie z GKS Gromadka - sobota zbiórka o 15:00, mecz o 16:00.
Prace przy boisku
Stan murawy naszego boiska po upalnym lecie pozostawiał wiele do życzenia. W celu poprawy sytuacji wykonaliśmy niezbędne prace. Najpierw trawa została zasilona nawozem sztuczym, następnie za sprawą Franciszka Sadowskiego i prezesa Czesława Marnickiego boisko wypiaskowano. Zrobiliśmy także dosiewki z 20 kg nasion trawy. Na koniec dzięki pomocu Pana radnego Franciszka Osip załatwiliśmy walec i udało się nieco wyrównać nawierzchnię. Dzięki za inicjatywę dla gospodarza klubu Franciszka Sadowskiego.

KS Włodzice -GKS Tomaszów 2-5
Juniorzy zanotowani trzecią wygraną na wiosnę, pokonując na wyjeździe KS Włodzice 2-5.

W najbliższą niedzielę juniorzy grają u siebie o 11:00 z GKS Warta Bolesławiecka.
Seniorzy natomiast czeka wyjazd do Parowej. Mecz o 16:00.
Ruszyły rozgrywki wiosenne
W pierwszym meczu rundy rewanżowej seniorzy GKSu zremisowali w Ocicach z miejscowym LKSem 2-2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Zbigniew Szewczyk oraz Daniel Mandżak.
W kolejnej kolejce pauzujemy w związku z wycofaniem z rozgrywek drużyny KS Łąka.

Juniorzy w pierwszym meczu ligowym w tym roku grając w dziesięciu pokonali KS Czerna 7-0. W kolejnym spotkaniu wygrali z GKS Gromadka 6-0. Teraz w najbliższą sobotę czeka ich wyjazd na mecz do Włodzic.
3 miejsce juniorów
Nasi Juniorzy zajęli 3 miejsce w powiatowym turnieju piłki halowej.

więcej na:istotne.pl
Plan sparingowy