Kwiecień 23 2024 22:36:57
Remis z Raciborowicami
GKS Tomaszów zremisował w Wielką Sobotę z GKS Raciborowice 1-1. Jak przystało na spotkanie derbowe nie zabrakło emocji do samego końca.
Przed rozpoczęciem meczu uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego w ubiegłą niedzielę śp. Wacława Krysa, wieloletniego prezesa, legendy klubu GKS Warta Bolesławiecka.

Tomaszów uzyskał prowadzenie w 20 minucie, po rzucie karnym, podyktowanym za faul na Tomaszu Budasie. Jedenastkę wykorzystał Krzysztof Kurlej. Obie drużyny miały okazje do zmiany wyniku. Gospodarze atakowali, a Tomaszów próbował kontrować. Wyrównanie przyszło w doliczonym czasie gry i także z rzutu karnego. Tym razem faulowany został Adrian Kulesza a bramkę zdobył Halczuk. Ciekawy mecz w dobrej przedświątecznej atmosferze. Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze zespołowo, asekurując się nawzajem. Przed nami kolejny mecz derbowy, tym razem z liderującym GKS Warta Bolesławiecka.

GKS
Hałka, Tur, Kizyma, M. Kubuś, Tomaszunas, R. Szewczyk (Zarzycki), Bomba (Paluch), Bąk (Kaleta), Mandżak, Kurlej, Budas

Szczęśliwa trzynastka
GKS pokonał na własnym boisku drużynę Sparty Zebrzydowa 4-1 (2-0).
Gospodarze uzyskali prowadzenie już w 2 minucie. Łukasz Bomba został faulowany w polu karnym przez obrońcę Sparty, który nie zdążył z interwencją. Jedenastkę pewnie wykorzystał niezawodny Krzysztof Kurlej. Kilkanaście minut pózniej grający pod wiatr GKS podwyższył na 2-0. Dośrodkowanie Krzysztofa Kurleja wykorzystał tym razem Tomasz Budas. Goście byli blisko zdobycia kontaktowego, kilka razy poważnie zagrażając bramce Hałki. Raz Gieksę uratował słupek. Pod koniec pierwszej połowy świetną interwencją popisał się Mirosław Hałka, który wybronił mocny, precyzyjny strzał zmierzający w okno bramki.
Po zmianie stron Tomaszów podwyższył prowadzenie. Z kilku metrów strzelił Łukasz Szewczyk, wykorzystując przy tym dośrodkowanie Rafała Szewczyka.. Bliscy kolejnych trafień byli Tomasz Budas, który nie trafił w sytuacji sam na sam z bramkarzem oraz Łukasz Bomba, którego lob wybił bramkarz Sparty. Golkiper Zebrzydowej w jednej z interwencji niefortunnie upadł i doznał urazu kostki. Jego miejsce zajął zawodnik rezerwowy. W dobrej sytuacji odnalazł się także Krzysztof Kurlej. Jego niezły rajd od połowy boiska zakończył się minimalnie niecelnym strzałem. Bramkę na 4-0 zdobył Łukasz Kopeć.
Wynik spotkania w 87 minucie ustalił zawodnik Sparty.
Dobry mecz w wykonaniu całego zespołu. Brawo za motywację i walkę.

GKS
Hałka - Tur, Kizyma, M. Kubuś, Tomaszunas (Paluch), R. Szewczyk (Kopeć), Sadowski (Ł. Szewczyk(Zarzycki)), Bąk, Bomba (A. Kubuś), Kurlej, Budas

bramki:
Kurlej,
Budas,
Ł. Szewczyk,
Kopeć

treningi we wtorek i czwartek o godz. 18:00

mecz A klasy w Raciborowicach w Wielką Sobotę o godz. 16:00. Zbiórka w szatni o 14:45

KS Łąka - GKS Tomaszów 1-2, (1-2)
GKS zdobył kolejne punkty, tym razem po wygranej z KS Łąka. Wszystkie bramki padły w pierwszej części spotkania. Szybko straconą bramkę odrobiliśmy po kontrze i trafieniu w sytuacji "sam na sam" Tomasza Budas. Zwycięskiego gola zdobył w 40 minucie Daniel Mandżak, sprytnie lobując bramkarza. Po zmianie stron nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych okazji do podwyższenia. Na szczęście nie zemściło się to trafieniem dla Łąki. Gospodarze co prawda zwietrzyli szansę na remis i w końcówce zepchnęli nas do obrony. Gieksie jednak udało się dowieżć korzystny wynik do ostatniego gwizdka. W dzisiejszym meczu zadebiutował Arkadiusz Kubuś.
Cieszą zdobyte punkty, choć w grze wiele do zrobienia. Przed nami ciężkie spotkania z czołówką tabeli. Najpierw zajmująca 3 miejsce Sparta, następnie wyjazd do Raciborowic i mecz u siebie z liderującym GKS Warta Bolesławiecka.

GKS
Skład wyjściowy: Hałka, Tomaszunas, Bąk, M. Kubuś, Tur, Zarzycki, Mandżak, Sadowski, Bomba, Kurlej, Budas

trening: środa i piątek o 18:00
trening juniorów: czwartek 0 16:15

mecz juniorów w sobotę o 15:00 w Otoku. Zbiórka o 13:40.
mecz seniorów w niedzielę o 14:00. Zbiórka o 13:00

GKS Tomaszów - LZS Łaziska 3-1, (1,1)
Tomaszów w 15 kolejce rozgrywek pokonał na własnym boisku 3-1.

Gospodarze zaczęli spotkanie mocnym akcentem. Już w 3 minucie uzyskaliśmy prowadzenie. Świetną asystę Łukasza Bomby wykorzystał z 4 metrów Krzysztof Kurlej. Chwile pózniej mogło być 2-0 ale strzał Tomasza Budas nie zmieścił się w siatce. Goście bardzo szybko odpowiedzieli wyrównaniem. Dosłownie 2 minuty, rzut rożny dla LZSu i przy biernej postawie naszych zawodników mecz zaczyna się od nowa: 1-1. Pierwszą część spotkania kończymy jeszcze jedną świetną okazją bramkową Tomka Budasa. Poza tym gra jest wyrównana, bramkarze obu ekip nie mają zbyt wiele roboty.
W drugiej odsłonie gra wygląda podobnie. Trener Benesiewicz kolejno daje odpocząć kilku zmęczonym zawodnikom. Goście z biegiem czasu stwarzają coraz mniej zagrożenia. Posiadamy inicjatywę, ale też niewiele z niej wynika. Wreszcie precyzyjny strzał Tomasza Budas znajduje miejsce w siatce. Co ciekawe strzał lewą nogą. Wynik z rzutu karnego ustala w końcówce spotkania Krzysztof Kurlej, faulowany wcześniej w polu karnym przez obrońcę przeciwnika. Dobra postawa całej ekipy. Dzięki za mecz!!!

bramki:
Kurlej x2, Budas

GKS
Hałka, Tomaszunas, Kizyma, Bąk, Tur (Szewczyk R.), Bomba (Kubuś D.), Mandżak (Kubuś M.), Sadowski (Kaleta), Zarzycki (Kopeć), Kurlej (Szewczyk Ł), Budas

treningi: wtorek, piątek o 17:00
trening juniorów: czwartek o 17:00

mecz klasy terenowej juniorów z LZS Brzeznik, sobota, godz:15:00, zbiórka o 14:00
mecz A klasy w Łące, niedziela, godz. 11:00, zbiórka o 09:45
GKS Iwiny - GKS Tomaszów 1-2, (0-0)
W pierwszym meczu rundy wiosennej Tomaszów pokonał GKS Iwiny 1-2. Losy spotkania ważyły się do ostatniej minuty.
Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. Warunki pogodowe nie sprzyjały grze. Na śliskiej nawierzchni było sporo przypadku.
Tuż po zmianie stron pierwsza akcja gospodarzy daje im od razu zdobycz bramkową. Autorem trafienia Sławomir Zawada. Tomaszów niemal błyskawicznie doprowadza do wyrównania. Wrzutkę Łukasza Szewczyka wykorzystuje Daniel Mandżak, którego mocny strzał głową odbija się jeszcze od poprzeczki.
Obie strony miały swoje okazje i mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tomaszów dopiął swego niemal w ostatniej chwili. Asystę Dawida Tura wykorzystał Łukasz Bomba.
Dzięki za mecz.

GKS TB
Hałka - Tomaszunas, Kizyma, Bąk, Tur, Bomba (Bojanowski 90'), Sadowski (Kaleta 90'), Mandżak, Zarzycki (Ł. Szewczyk 55', R. Szewczyk 70'), Kurlej (M. Kubuś 75'), Budas

rezerwa Ł. Paluch

bramki:
1-0 - Zawada 46'
1-1 - Mandżak 48'
1-2 - Bomba 90'

Następny mecz z LZs Łaziska w Tomaszowie w niedzielę 30.03.2014r o godz. 14:00. Zbiórka o 13:00.

Treningi środa, piątek o 17:00
w czwartek o 17:00 trening juniorów.
w środę o 16:00 badania lekarskie zawodników.
Wraca liga
Po długiej zimowej przerwie wznawia rozgrywki Klasa A.
W najbliższą niedzielę czeka nas wyjazdowy mecz derbowy z GKS Iwiny. Jesienią na boisku w Tomaszowie po ciekawym meczu zwyciężyła drużyna Iwin 3-4.

14 kolejka A klasy
GKS Iwiny - GKS Tomaszów Bolesławiecki, niedziela 23 marca 2014r godz. 15:00, zbiórka w szatni o 13:45
GKS Tomaszów - GKS Gromadka 3-1, (0,0)
Wygrana w ostatnim sparingu z b-klasowym GKS Gromadka.
Porywisty wiatr przeszkadzał dziś obu drużynom i sprawił, że grą rządził przypadek.

bramki:
Bomba x2
Kurlej

GKS TB
Bojanowski - Kaleta, Kizyma, M. Kubuś, Tur, Zarzycki (D. Kubuś), Sadowski, Bąk, Bomba (R. Szewczyk), Ł. Szewczyk, Kurlej (A. Kubuś)

trening wtorek, piątek o 17:00

Wygrana w Łące
GKS Tomaszów w przedostatnim sparingu przed rundą wiosenną wygrał z KS Łąka 1-3, (1-1)

bramki:
Mandżak, Sadowski, Kurlej (rz.k.)

Treningi we wtorek i piątek o 17:00 na boisku.
Zapraszamy także juniorów oraz wszystkich chętnych do gry w naszych barwach. Rozgrywki juniorów ruszają już na początku kwietnia.

Ostatni, siódmy sparing rozegramy na własnym boisku z GKS Gromadka w niedzielę o godz.11.00
Remis z Olszanicą
Remisem 3-3 zakończył się nasz piąty mecz kontrolny przed rundą wiosenną. Olimpia - GKS 3-3, (1-0).

Do rozegrania pozostały jeszcze sparingi z KS Łąka oraz GKS Gromadka.

Treningi na boisku w środę i piątek o godz 17:00.

Mecz z KS Łąka w niedzielę 9 marca o godz 12:00 w Łące. Zbieramy się w szatni o 10:45.

Sparing z Olimpią Olszanica
Sparing z Olimpią Olszanica odbędzie się w sobotę o godz. 15:00 na boisku w Olszanicy. Zbiórka max o 14:00 w szatni.

treningi:
środa 18:00 sala
piątek 16:30 na boisku
GKS - Juniorzy BKS 3-1, (0-0)
Tomaszów wygrał z młodzieżową drużyną BKS Bobrzanie Bolesławiec 3-1.

Następny sparing z Olimpią Olszanica. O miejscu i terminie poinformujemy po uzgodnieniu.

Najbliższy trening w środę o 18:00 na sali.