Kwiecień 20 2024 13:40:57
GKS Tomaszów - GKS Iwiny 3-4
Na inaugurację bez punktów. Tomaszów - Iwiny 3-4.
Do przerwy goście prowadzili 2-3. Tomaszów zdołał wyrównać na 3-3 ale niestety w 85 minucie Iwiny zdobyły decydującą bramkę.
Dla gospodarzy strzelali: Sadowski, Kurlej - rz. k., Skóra.

GKS Tomaszów
Hałka - Bąk, Muniak, Tur, Kopeć (Kwas), Zarzycki (Kaleta), Sadowski, Skóra, Budas, Kurlej, R. Szewczyk (Cieśla)

Naszym gościem na meczu był w-obiektywie.eu
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć jego autorstwa, jak również odwiedzin facebookowego profilu firmy zajmującej się fotografią okolicznościową. Polecamy w-obiektywie.eu

treningi wtorek, piątek o 18:00
I miejsce juniorów, ciekawy występ seniorów
Juniorzy GKS Tomaszów najlepsi w Turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Warta Bolesławiecka.
W pierwszym meczu wysoko, bo 7-0 wygrali z GKS Raciborowice, w drugim 3-1 z GKS Warta Bolesławiecka.
Krystian Sudół został najlepszym bramkarzem a Rafał Szewczyk z 5 trafieniami najlepszym strzelcem turnieju.

Seniorzy w mocno zmienionym składzie, składającym się w znacznym stopniu z juniorów zremisowali w I meczu z Raciborowicami 1-1. Przeciwnicy wyrównali dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. W serii rzutów karnych byli skuteczniejsi i zagrali w finale. Zdobyli puchar Wójta Gminy wygrywając 3-2 z GKS Warta Bol.
Tomaszów w meczu o 3 miejsce zagrał z Iwinami. Trener dał szansę wszystkim zawodnikom, którzy zagrali ambitnie i długo dotrzymywali kroku przeciwnikowi. Ostatecznie ulegli 1-3.
Mirosław Hałka został najlepszym bramkarzem turnieju.
Turnieje
Juniorzy
Zbiórka na turniej gminny w szatni w piątek o 12:20. Początek turnieju o 13:00 na boisku we Warcie Bolesławieckiej.

Seniorzy
Zbiórka na turniej gminny w szatni w sobotę o 13:20. Początek turnieju o 14:00 na boisku we Warcie Bolesławieckiej
Płomień - GKS 2-3
Tomaszów w sobotnim sparingu wygrał z beniaminkiem legnickiej A klasy, Płomieniem Nowa Wieś Grodziska 2-3. Spotkanie rozgrywane było w ogromnym upale. Trudno zatem mówić o walorach artystycznych, wynik też nie jest najistotniejszy. Kilku seniorów nie mogło się stawić na mecz, ale tym razem nie zawiodła ambitna młodzież.
Jeśli znajdzie się sparingpartner to zagramy w tygodniu. Jeśli nie to trening we wtorek tradycyjnie.

Skład GKS
Sudół - D. Kubuś, Muniak, Bąk, Tomaszunas, Kwas, Sadowski, Skóra, Zarzycki, Kaleta, Ł. Szewczyk
oraz Bojanowski, A. Kubuś, Marnicki.
Zmiany hokejowe
Terminarz A klasy
Znamy już skład A klasy.
Z klasy Okręgowej do naszej grupy spadły Jawa Otok i GKS Warta Bolesławiecka. Awans z klasy B uzyskali Majdan Bolesławice i Chrobry Nowogrodziec.
Drużyny z okolic Zgorzelca, tj. Apis Jędrzychowice i Iskra Łagów zostały przeniesione do grupy II, skąd wraca do nas Górnik Węgliniec.

Na inaugurację rozgrywek 18 sierpnia gościć będziemy na własnym obiekcie GKS Iwiny.

Cały terminarz pod linkiem poniżej:
Link
Terminarz juniorów
W dniu dzisiejszym OZPN Jelenia Góra opublikował terminarze rozgrywek grup młodzieżowych.

Nasz klub zgłosił drużynę do rozgrywek Klasy Terenowej Juniorów.
W nadchodzącym sezonie poza dobrze nam znanymi ekipami z poprzednich rozgrywek dołączą drużyny Majdanu Bolesławice - spadek z klasy okręgowej juniorów, LZS Brzeznik oraz Piast Wykroty i Chrobry Nowogrodziec. Nie zagrają natomiast zespoły z gminy Warta Bolesławiecka: GKS Iwiny i GKS Raciborowice zgłosiły drużyny trampkarzy, natomiast GKS Warta Bolesławiecka młodzików.

Początek sezonu klasy terenowej juniorów 31 sierpnia.
Poniżej link do terminarza, który juz jest na naszej stronie.
Link

Prawdopodobnie jutro poznamy skład i terminarz A klasy.

Turnieje gminne
W dniu 9 sierpnia (piątek) od godziny 13:00 rozpocznie się Turniej Juniorów o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Warta Bolesławiecka
Mecze półfinałowe i o III miejsce będą trwały 2x20 minut z 5 minutową przerwą, mecz finałowy 2x30 minut z 5 minutową przerwą.

W dniu 10 sierpnia (sobota) od godziny 14:00 rozpocznie się XVIII Turniej Seniorów o Puchar Wójta Gminy Warta Bolesławiecka.

Turnieje rozegrane zostaną na boisku we Warcie Bolesłąwieckiej w ramach trzydniowej imprezy pod hasłem: "Z Wartą warto zdrowo i aktywnie wypoczywać", dofinansowanej ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W rozgrywkach będą uczestniczyć drużyny z terenu gminy Warta Bolesławiecka: GKS Warta Bolesławiecka, GKS Iwiny, GKS Tomaszów i GKS Raciborowice.
W turnieju mogą brać udział zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek w sezonie 2013/14.
Bez punktów w ostatnej kolejce
W ostatnim spotkaniu sezonu drużyna młodzieżowa przegrała na własnym boisku z KS Trzebień. Mecz był dość wyrównany. Gospodarze przegrywali już 0-2 i zdołali wyrównać 2-2. Ostateczne spotkanie zakończyło się wygraną gości 3-5.
Po meczu w związku z zakończeniem rozgrywek przygotowany został grill przez działaczy klubu.

Seniorzy w ostatniej kolejce grali w Łagowie. Do przerwy mecz był wyrównany, obie drużyny grały na luzie i stwarzały sobie dogodne okazje bramkowe. Rezultat meczu nie miał wpływu na układ tabeli. Po przerwie zmiany wymuszone m.in. kontuzjami wpłynęły na grę Tomaszowa. Łagów obnażył wszystkie nasze słabości. Po stracie bramki na 3-0 z GKSu uszło powietrze, większość była już myślami na wakacjach lub festynie w Tomaszowie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Iskry 5-1, choć obie ekipy mogły jeszcze wykorzystać po co najmniej 2-3 wyśmienite okazje do zdobycia bramek.

Na razie nie znamy składu ligi w nowym sezonie. Najprawdopodobniej znajdzie się w niej ekipa Majdanu Bolesławice oraz Chrobrego Nowogrodziec, które awansowały z klasy B. Z klasy Okręgowej spadła do naszej ligi Jawa Otok. Ważą się losy GKS Warta Bolesławiecka. Z A do B klasy spadły Cosmos Milików oraz LKS Dobra

Niebawem info nt turnieju gminnego.
Wygrana we Warcie, bez punktu z Hutnikiem
Juniorzy wygrali w sobotę we Warcie Bolesławieckiej 3-0, (1-0). Gospodarze całe spotkanie rozgrywali w dziewięciu. Dość długo umiejętnie się broniąc. Za tydzień ostatnie spotkanie tego sezonu. Na własnym obiekcie gościć będziemy KS Trzebień.

W niedzielę seniorzy podejmowali lidera A klasy Hutnik Pieńsk. Goście przyjechali zmotywowani do tego by na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnić sobie awans do klasy okręgowej. Zadanie wypełnili w 100%. O ile pierwsza połowa była dość ciekawa, gospodarze stworzyli kilka zgranych akcji, m.in. wymusili błąd na zawodniku Hutnika, który ustrzelił samobója, o tyle w drugiej części meczu, po stracie bramki na 1-3 z GKSu uszło powietrze i główną rolę grali goście. Zasłużona wygrana Pieńska, przy niezłym, kulturalnym dopingu kibiców.
Gratulujemy awansu i dobrej postawy w całym sezonie.

Za tydzień ostatnie kolejki spotkań juniorów oraz seniorów.

w sobotę o 15:00 GKS Tomaszów - KS Trzebień. Zbiórka na mecz o 14:00
w niedzielę o 14:00 Iskra Łagów - GKS Tomaszów. Zbiórka na mecz o 12:20.
Wcześniej, o godz. 10:00 zapraszam zawodników do pomocy przy ustawieniu namiotów i stołów w związku z organizacją festynu.

treningi we wtorek i piątek o 18:00
Historia lubi się powtarzać
W sobotę bardzo dobrze zagrali juniorzy, którzy pokonali na własnym boisku zespół Sparty Zebrzydowa 5-1. Za tydzień czeka ich mecz derbowy z GKS Warta Bolesławiecka.

Seniorzy grali w niedzielę z LZS Łaziska. Jesienią w Tomaszowie zdobyliśmy 3 punkty grając około godziny w dziesięciu. Wtedy po 2 żółtej kartce boisko opuścił Tomasz Tomaszunas a zwycięskie trafienie na 2-1 uzyskaliśmy w ostatniej minucie (strzał Krzysztofa Sadowskiego). Tyle historii... Gospodarze nie odrobili lekcji i zapomnieli że Tomaszów jest dla nich grozny nawet w 10. Zatem od początku.
GKS objął prowadzenie po strzale Tomasza Budas, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Gra dosyć wyrównana. Po jednej z szybkich akcji Tomaszowa piłka zagrana do Krzysztofa Kurleja, ten mija obrońców, kładzie zwodem bramkarza i znajduje się przed pustą bramką, niestety zostaje faulowany przez bramkarza i upada. Sędzia znajdujący się w okolicy linii środkowej boiska interpretuje to jako próbę wymuszenia faulu i upomina Krzysztofa żółtą kartką. Niestety zawodnik ten wcześniej upomniany żółtym kartonikiem musiał opuścić boisko. Ogólna irytacja kibiców z Tomaszowa i innych okolicznych klubów, którzy widzieli ewidentny rzut karny. Grając od około 30 minuty w 10-tkę utrzymujemy korzystny wynik do końca połowy.
Po zmianie stron toczymy wyrównaną walkę z gospodarzami. Janowski po akcji lewą stroną zdobywa bramkę na remis. Łaziska stwarzają dogodne sytuacje ale wychodzimy z nich bez strat. Świetnie broni rzuty wolne Hałka, dobrze spisuje się obrona. Swoich szans szukamy w kontratakach i to przynosi rezultaty. Najpierw w sytuacji sam na sam z bramkarzem znajduje się Tomasz Budas, ale golkiper dobrze interweniuje. Następnie kolejne świetne zagranie na wolne pole do Tomka i minimalny spalony. W ostatniej minucie spotkania jeszcze jedna akcja. Tomasz nieprzepisowo powstrzymywany przez przeciwnika oddaje strzał który odbija bramkarz gospodarzy. Do odbitej piłki dobiega Andrzej Skóra i jak przystało na kapitana rozstrzyga losy spotkania. Wielka radość kibiców GKSu i kolejne trzy punkty. To bodajże nasze pierwsze zwycięstwo w Łaziskach!